11. ročník

Pro závodní plavce 10 let a více, který se koná 11. - 16. srpna 2024 v Nymburku

Progresivní metodika a videoanalýza soustředěné do jednoho týdne, pomáhají posouvat plavce za jejich limity

 Přihlásit na kemp

Ke stažení:

Seznam doporučeného vybavení Týdenní plán kempu Potvrzení o zdravotní způsobilosti k účasti na kempu

Potvrzení o bezinfekčnosti

Plavecký kemp 2019

Přinášíme vašim plavcům:

 • Efektivní metodiku a zkušené trenéry s vysokým nasazením
 • Video analýzu plaveckých způsobů a okamžitou nápravu chyb
 • Komplexně vedenou plaveckou přípravu se zaměřením na techniku
 • Suchou přípravu se zaměřením ba všestrannost a poznání nových sportovních odvětví
 • Závodní psychologickou přípravu
 • Motivující a pozitivně laděn prostředí
 • Teambuildingové aktivity v podobě celotáborové hry
 • Vhodná nástroj proti stagnaci a přetrénování
 • Doplnění tréninku v období letních prázdnin jako svědčený impuls před novou sezónou
 • Vhodný nástroj proti stagnaci a přetrénování
 • Moderní informace využitelné v další přípravě
 • Pokračování spolupráce ve formě konzultací či hostování

O čem je Swim Smooth plavecký kemp?

Náš přípravný plavecký kemp je souhrnem toho nejlepšího, co nabízí Swim Smooth pro mladé závodní plavce. Týden, který je přímo nabitý progresivní australskou metodikou, důkladnou prací na zdokonalení plavecké techniky, video rozborem plavecké techniky, všestrannou sportovní a psychologickou přípravou a regenerací, to vše podané zábavnou formou celo-táborové hry.

Pokud jsou Vaše děti ve věku 10 a více let a jsou členy sportovního plaveckého oddílu otevírá se jim  skvělá příležitost zažít pozitivně motivující prostředí, ve kterém jim je dopřán vlastní podíl iniciativy nezbytný v procesu učení. Jak to vypadá  "Když se děti sportovní přípravou baví" si můžete přečíst na našem blogu.

Plavecký kemp pravidelně probíhá v Nymburce, v plně sportovně vybaveném sportovním centru, kde se připravují například i čeští olympionici. Tábor se koná pod přímým vedením hlavní trenérky oddílu Mgr. Gabriely Minaříkové, která je mimo jiné autorkou dětské metodiky Swim Smooth Junior, jež zahrnuje i plavání pro nejmenší aneb Plavání s Plavlem a Plavlínou.

Základní informace:

Registrace: v neděli ve 13h (ve 13:30 zahájení teambuldingovými aktivitami)

Ukončení: v pátek ve 20h

Místo konání: Sportovní centrum Nymburk, Sportovní 1801, 288 35 Nymburk

Počet dětí: max 18

Věk dětí: 10 a více let

Plavecká úroveň: Závodní zkušenosti

Hlavní program: Dvoufázové plavecké tréninky s cílem zdokonalit plaveckou techniku a podpořit pohybovou všestrannost a pozitivní vztah k závodnímu plavání.

Další program: Všeobecný sportovní rozvoj s důrazem na fair-play, spolupráci a poznání. Regenerační a relaxační cvičení, venkovní aktivity, tematické hry propojující každodenní aktivity. Každý rok přinášíme překvapení v podobě netradiční aktivity a velkého zážitku.

Jazyk: Dítě, které nemluví česky, musí hovořit anglicky. V případě, že dítě nemluví anglicky natolik, aby bylo schopné porozumět pokynům trenérů si poskytovatel vyhrazuje právo vyloučit dítě bez náhrady z bezpečnostních důvodů. V takovém případě je pak zákonný zástupce povinen zajistit vyzvednutí dítěte nejpozději do 24 h od výzvy poskytovatele učiněné telefonicky či e-mailem na kontaktní údaje uvedené v přihlášce.

Cena:   

 • 14 900,- Kč (člen oddílu Swim Smooth)
 • 15 900,- Kč (člen jiného oddílu)

Cena zahrnuje: ubytování, plnou penzi  a pitný režim, pronájem bazénu, sportovišť a sportovního náčiní, vstup do wellness, videoanalýzu, zážitkové aktivity a pozvané zajímavé hosty.

Cena nezahrnuje: výdaje spojené se sportovně-poznávací aktivitou (Jeden půlden věnujeme výletu a hromadnému rozchodu ve městě Nymburk)

Jak uhradit?

 • V den podání přihlášky celkovou částku kurzovného 
 • Na bankovní účet 2900399343/2010, , ve zprávě pro příjemce uveďte Přípravný kemp + název místa pobytu + jméno a příjmení dítěte.
 • Uzávěrka přihlášek: do naplnění kapacity. Pro zařazení dítěte na tábor je rozhodné datum přijetí přihlášky a včasné uhrazení platby. Přihláška nabývá platnosti po přijetí platby na účet.
 • Storno podmínky: V případě zrušení účasti na programu 60 a více dní před datem zahájení mčiní storno 10% z celkové částky, 30 a méně dní před datem zahájení činí storno ve výši 50 % a 14 dní a méně před datem zahájení se uplatní storno ve výši 100 %. Pro případ storna účasti na táboře doporučujeme uzavřít pojištění.

Reference od vás, rodičů

Milá Gábi a týme Swim Smooth,
jsme moc rádi (my rodiče i dcera), že jsme Vás mohli poznat a prostřednictvím plaveckých táborů (Srní a Nymburk) se seznámit s vaší metodou výuky, přístupem...a pohodou. Sledujeme vaše příspěvky i na FB a líbí se nám oddílový duch a hlavně to "srdce", které do všeho dáváte.
Tábor hodnotíme jen kladně, připomínky ani doporučení z naší strany nejsou. A táborová hra je vždy famózní - do skvělého tématu jsou dovedně ukryty mnohdy nepopulární prvky suchého tréninku. Takže SUPER!
Terka byla i letos od prvních tréninků nadšená, vše nám pravidelně hlásila. "Mami, dnes mě Gábina chválila...dnes mi to jelo...dnes jsme procvičovali to...".
Jsme moc vděční za vaši analýzu a rady a podněty ke zlepšování. Naše letní sezóna byla úspěšně zakončena 3.místem v ČP ČR v DP a před týdnem Terka vyhrála v Brně 1500m r.2006 s krásným časem 21:12.
Mějte krásné dny a my se těšíme na další tábor.
Rodiče Holíkovi a Terka, Hodonín

Dobrý den Gábino, dobrý den týme posádky,
chtěla bych moc poděkovat za skvěle zorganizovaný plavecký kemp, který Kubovi přinesl nejen výrazné zlepšení plavecké techniky, ale i spousty zábavy, nových věcí a kamarádů. Kuba se vrátil nadšený a po dlouhé době má zase chuť plavat se 100% nasazením. Jste skvělí! Ještě jednou moc děkujeme a budeme se těšit opět na viděnou.
Míša a Kuba Mittnerovi, Mladá Boleslav

Rádi byste zažili něco právě takového? Tak už jen vyplňte přihlášku kliknutím na odkaz níže a hurá spolu s námi na přípravný plavecký kemp!

 

Čelisti

9. ročník v novém, tak trochu krvavém příběhu. Plavci si sami zvolili teambuildingové aktivity podle kultovního filmu Čelisti. Je vidět že se ničeho nebojí, umí a chtějí se poprat s tím co život a sport přináší. Rozhodně největší výzvou byl pro ně open water trénink v Labi, pro některé dokonce s obavami, zda nepotkají žraloka :) ! Těšíme se za rok ahoooj!

Zachraňte Willyho!

Již podruhé a přece jinak! Osmý ročník přípravného plaveckého kempu pro závodní plavce se nesl v duchu záchrany Willyho, ale také zkoušení plavání s monoploutví a v kostýmu mořských živočichů a panen. Všichni i kluci jsme si to užili a natočili pro vás výukové video jak na mermaiding plavecké dovednosti. Jako každý rok, i letos měla velký prostor plavecká video analýza, důsledné ladění techniky všech plaveckých způsobů, atletická průprava, wellness a strečink. Ať se Vám daří a na příštím ročníku ahoooj!…Salana hejun ajesis!

Hledá se Nemo aneb netrap se svými slabými stránkami a soustřeď se na své přednosti

Na letním přípravném kempu pro závodní plavce jsme makali, ale ne tak jak si asi představujete. Brousili jsme plaveckou techniku do posledního detailu a že to bylo na konci poznat. Po analýze plaveckých způsobů, specifických plaveckých cvičeních, důsledném opravování chyb, suché a psychologické přípravě všichni plavci odjeli dobře připraveni a pozitivně naladění na novou sezónu. A jak je u nás ve Swim Smooth zvykem, nebylo to jen o plavání, ale především o přátelství, zábavné celotáborové hře a tradičních aktivitách, ke kterým neodmyslitelně patří výlet do Nymburka, regenerace v sauně a vířivce, plavání v Labi, závěrečný turnaj ve sportovní hře, orientační běh a přichystané překvapení. Přímo od mistra Krav magy jsme získali dovednosti v sebeobraně a pod vedením zkušených kormidelníků jsme vypluli na otevřenou vodu v dračích lodích. Při hledání Nema jsme museli odbourat útok hladového žraloka, který na chvíli zapomněl že „Ryba není žrádlo, ryba je kámoš", tedy až na...víte koho :)? Proplavávali jsme úzkou trubkou, poznávali se v černočerné hlubině a dorozumívali se bez pomoci řeči. Stejně jako Merlin a Dory, jsme byli skvělý tým Kotev a Návnad a Nema jsme nakonec společně našli. Že byste rádi zažili ten nejlepší plavecký kemp? Tak neváhejte a hned se přihlaste! Nová celotáborová hra se už připravuje a práce na technice nikdy nekončí. A nezapomeňte, že „Měl bys plavat, měl bys plavat, měl bys plavat :) !"

20 tisíc mil pod mořem

Hlásíme, že z jízdy ponorky Nautilus se vrátila celá posádka! A dokonce bez újmy na zdraví, a ještě s množstvím nových zkušenosti a zážitků. V neděli se celá posádka nalodila a hned se začala seznamovat se všemi povinnostmi, které ji čekaly. Neměli jsme vysoké očekávání, vždyť nalodit 20 trosečníku není sranda. První den tréninku a seznamovacích her jsme zvládli bravurně. V bazénu jsme v dalších dnech poctivě trénovali na zdokonalení plavecké techniky kraula, prsou, motýlka a znaku. Druhý den jsme zakotvili v zátoce, kde měli trosečníci za úkol porazit krakatici, a i to zvládli. A my jsme o jejich schopnostech již více neměli žádné pochybnosti. Bez problémů dál zvládali uplést námořnický náramek, porazit nepřátelské lodě, doplavit se s vlastní poškozenou lodí do konce bazénu, uplavat 50 metrů s černými brýlemi, vylovit množství perlorodek, v celotáborové hře vypátrat všechny nápovědy pro vyluštění záhady a množství dalších úkolů. Sportovní přípravu trénovali posilováním a volejbalem, kulturu nasávali táborovým kinem, relaxovali ve vířivce a v sauně. Největším hitem však byli paddleboardy, kde jsme se pořádně vybláznili, a to dokonce dvakrát v průběhu naší plavby. Tečkou za naší výpravou bylo vylodění na pevnině, kde nás čekala skvělá pizza a pocit k nezaplacení z krásně a aktivně prožitého týdne. Příští rok se těšíme na další výpravu! Neváhejte se přidat k nám!

Citius, altius, fortius aneb ať žije olympiáda!

V pátém ročníku tábora Swim Smooth se kruh uzavřel. Lépe řečeno, kruhy. Bylo jich pět a každý je zná, vždyť každé dva roky všichni sportovci i (ne)sportovní fanoušci na celém světě sledují nejprestižnější klání na planetě. My jsme se však přenesli o necelých 3 000 let zpět, do starobylé Olympie, kde bohové Zeus, Héra, Pallas Athéna a Poseidón podporovali své oblíbence ze Sparty, Athén, Marathónu a Tróje. V celotáborové hře jsme se přioděli do tehdejšího oděvu – chitonů, naučili se hymnu v řečtině a složili slib sportovců. Vyzkoušeli jsme si nejen starobylé olympijské sportovní disciplíny, jako hod diskem, běh na 1/10 maratonu, skok do dálky se závažím, box a zápas, ale v duchu starořecké tradice jsme se věnovali i zušlechťování ducha. Za tímto účelem se konala soutěž trubačů a hlasatelů v nepřetržitém souvislém mluveném projevu, i soutěž v rétorice, spočívající ve složení a přednesu oslavné básně. Kdo to neví, dříve olympiáda zahrnovala i umělecké disciplíny a jedním z našich prvních olympioniků, který získal stříbrnou medaili, byl hudební skladatel Josef Suk. Po celou dobu byl kladen důraz zejména na fair play a vzájemnou podporu v týmu i mezi týmy navzájem. V duchu stávajícího olympijského hesla „citius, altius, fortius“, tedy „rychleji, výše, silněji“ šlo proto především o překonávání vlastních limitů našich sportovců.

Olympijské hry jsme přenesli i do bazénu, kde jsme si vyzkoušeli u všech plaveckých způsobů jejich „prastyly“, tedy styly, kterými se dříve plaval motýlek, znak, prsa i kraul. Kromě toho ale u bazénu po celý týden neúnavně číhala Gábi, která za pomoci dalších tří trenérů nekompromisně a důsledně pilovala detaily plavecké techniky. Žádné chyby neušly její pozornosti a v opravách vytrvala tak dlouho, dokud technické cvičení nebylo perfektní, nebo dokud alespoň plavec nepochopil, jak daný plavecký oříšek rozlousknout. Protože je však každý plavec většinou přesvědčený, že žádné chyby nedělá, pomohla nám k tomu profesionální videoanalýza každého účastníka tábora.

Kromě plavání a starořecké olympiády nás čekalo ještě oblíbené posilování s Jardou a abychom si vyzkoušeli, jak se cítí sportovci se zdravotními omezeními, připravil nám Roman paralympijské disciplíny pro zrakově, sluchově či pohybově znevýhodněné sportovce. Překvapením tábora byla lukostřelba, kdy nám profesionálové dali možnost nahlédnout do svých tréninků a poté jsme si vyzkoušeli, jaká dřina jejich sport je. Kromě toho jsme i přes vysoké venkovní teploty relaxovali v sauně a ve vířivce a vše završila večeře na přání – pizza. Tu jsme moc rádi objednali, protože spolupráce všech olympioniků byla příkladná a týdenní vynaložené úsilí všech našich sportovců obdivuhodné.

Na závěr modifikujeme olympijské heslo „rychleji, výše, silněji“ na „rychleji, hlouběji, silněji“, neboť tématem dalšího tábora je „20 000 mil pod mořem“. Tak tedy, ať žije olympiáda i kapitán Nemo!

Galerie z 2018

Vítejte v kmeni Medvědích Bratrů

Čtvrtý ročník plaveckého tábora Swim Smooth jsme se netradičně podívali do CHKO Šumava do městečka Srní, kde jsme strávili naše týdenní soustředění obklopeni krásnou přírodou. Tématem celotáborové hry byli medvědí bratři – tři bratři a medvídě Koda na motivy stejnojmenného filmu, kdy podle starých kmenových indiánských tradic naši plavci obdrželi své totemové zvířátko s jednou významnou vlastností, a jejich úkolem bylo jediné, chovat se podle svého totemu. Pokud by se provinili a podle vlastnosti by se nechovali, ve zvířátko by se sami proměnili. Museli jsme také plnit spoustu zajímavých úkolů a her, aby se medvídě Koda mohl o sebe v divočině postarat – naučili jsme ho základní dovednosti jako komunikaci, lov a jak se ubránit lovcům. Medvědí bratři navazovali i na naše diskuzní téma: „Poznej sám sebe". Stejně jako Kenai, tak i my jsme objevovali, kdo jsem a snažili se poznat ostatní skrz jejich totem.

V rámci plaveckých tréninků s Gábi jsme pracovali na naší technice a odstraňovali jsme chyby, které odhalila video analýza. Uff, občas jsme se u toho opravdu zapotili. Dále jsme trávili venkovní aktivity společně s Michalem a Kačkou během přes hory a doly, lesy a louky, chvílemi zpestřené super hrami – zem je láva, štronzo nebo schovka či šiško-nešiškovou válkou. Na závěr každého běhu jsme se zdokonalovali v gymnastice a řádně se protáhli, jinak by se nám další den špatně vstávalo z postele. Také jsme si užili saunu a páru, vyzkoušeli si masáže, dozvěděli se něco o dravcích a sovách, ti šťastnější z nás zahlédli vlka ve vlčí rezervaci (a že to vůbec nebylo jednoduché, jejich zbarvení kožichu je maskovalo jako kmen stromu).

Všem děkujeme za úžasný týden a spolupráci a těšíme se zase za rok!

Galerie z 2017

Zachraňte Willyho!

Třetí ročník plaveckého tábora Swim Smooth v Nymburku se nesl v duchu záchrany. Zachraňovali jsme Willyho – krásnou kosatku ze stejnojmenného filmu, i sebe navzájem při školení a tréninku vodní záchrany. Na to k nám dorazili přímo profesionální vodní záchranáři a měli jsme možnost vyzkoušet postup v krizových situacích na suchu i ve vodě. No a jako téma k naší diskuzi v našem týmovém kroužku jsme si zvolili téma „Pomoc sobě, pomoc druhým." Jako každý rok, i letos měla velký prostor parádní disciplína našeho tábora, plavecká video analýza. Gábi nás upozornila na chyby v technice a hned řekla návod, jak se jich zbavit. Cvičení, které nám v tom pomohly, jsme dělali celý týden, a tak se naše plavecká technika o dost vylepšila, stejně jako časy většiny z nás. Ve sportovních blocích s Lindou jsme posilovali, hráli sportovní hry jako fotbal, florbal či házenou a hlavně jsme se celou dobu pořádně protahovali. I když stejně nejlepší byly masáže a sauna. Trenérka Edita zase moderovala celotáborovou hru s Willym, kterému pomáhali hrdinové Jessie a Randolf. Dostávali jsme díky nim roztodivné úkoly, které byly vždy ve vzkazu v láhvi. Každý měl úkol jiný a pokaždé hodně zábavný. Všechny jsme je zvládli vyřešit a hádejte co – Willyho jsme tak zachránili! Všem děkujeme za úžasný týden a spolupráci a těšíme se zase za rok. Salana hejun ajesis!

Galerie z 2016

Hledá se Nemo

Druhý ročník plaveckého tábora proběhl v termínu 16. – 22. srpna 2015 v Nymburku. Celotáborová hra se nesla v duchu příběhu Hledá se Nemo s poselstvím spolupráce, stejně jako  1. oddílové závody Racing SMOOTHie . První den jsme se od Merlina dozvěděli, že se Nemo ztratil. Rozhodli jsme se tedy, že se ho vydáme hledat. Po celý tábor jsme získávali různé indicie k jeho nalezení. Někdy bylo jejich dosažení snazší a stačil na to jednotlivec, jindy se musela spojit celá skupina. Uplavali jsme několikakilometrovou trasu: Labe, Baltské moře, Atlantický oceán, pobřeží Arktidy, Indický oceán a Tichý oceán. Při dvoufázových trénincích v bazénu jsme zdokonalovali  plaveckou techniku  a užívali si  vodní hrátky . Velký kus cesty jsme ujeli  na dračích lodích , kde jsme se učili být všichni v jednom společném rytmu a jednou jsme dokonce museli  přeplavat řeku Labe  i s oblečením a veškerými věcmi, které jsme měli u sebe. I přes všechny  překážky  se nám nakonec podařilo Nema najít.

Na souši jsme se věnovali protahování, posilování a dechovým cvičením. Letos jsme se specializovali na míčové hry: přehazovaná, beach volejbal, fotbal, frisbee. Celý tábor se nesl v respektující atmosféře s diskuzemi v komunitním kruhu. Společně jsme se pokoušeli najít odpovědi na otázky na témata spojená se sportem: práce se svojí vnitřní silou a motivací, soutěžení vs. překonávání svých osobních hranic, jedinečnost každého a rozdílnost přístupu trenérů i plavců samotných atd.

Galerie z 2015

20 000 mil pod mořem

 

Galerie z 2014

 

 

 

 

Chcete vyzkoušet plavecký tábor na vysoké úrovni?

Napište nám na info@swimsmooth.cz nebo zavolejte +420 727 988 955 nebo nás sledujte na Facebook.

  plakat pripravny kemp