Náš tým trenérů

Mgr. Gabriela Minaříková
Zakladatelka a hlavní trenérka

Gabi

Gábriela miluje plavání a lásce k němu učí i ostatní. V bazénu se cítí jako ryba ve vodě a ráda sama říká „jako v peřince“.

Absolventka FTVS, trenérka plavání I. třídy, instruktorka zdravotního plavání I. třídy, absolventka kurzů Vodní záchranář a WATSU. Než založila svoji Plaveckou školu a oddíl Swim Smooth, pracovala jako zdravotní sestra v několika zemích světa.

Narození a výchova její dcery Viktorie ji přivedly k tomu, aby založila vlastní plaveckou školu Swim Smooth a později i stejnojmenný plavecký oddíl, kde se svými kolegy-trenéry učí a vede k závodnímu plavání děti od 4 do 18 let. Chodí k ní ale i dospělí, kteří se chtějí v plavání zdokonalit, a také sportovci – především juniorští izávodní plavci – z oddílových klubů z České republiky i ze zahraničí.

Autorka vlastní plavecké metody Plavání s Plavlem a Plavlínou, jejíž je ona sama tím nejlepším doporučením: energická a cílevědomá žena.

V roce 2015 se dostala až na plavecké mistrovství světa Masters v Kazani, kde skončila v ostré mezinárodní konkurenci na výtečném 12. místě. Stačil jí k tomu jediný, ale efektivní trénink týdně. Jako žákyně vlastní sbírku medailí z mistrovství České republiky.

V České republice je první a jedinou licencovanou trenérkou australské plavecké metody Swim Smooth, využívající jedinečných dispozic každého člověka tak, aby plaval co nejsnadněji, „hladce“ a efektivně. V australském Perthu se Gabriela jako jediná Češka dostala mezi Top 50 Swim Smooth Coaches, globální tým představující celosvětovou trenérskou elitu

Chcete vědět více o Gábi? Její osobní příběh najdete ZDE.

 

 

 

Kačka
trenérka

Kačka

Jako malá jsem vyzkoušela mnoho sportů, ale plavání mi jako jediné zůstalo až do dospělého věku. Velkou část života jsem plavala pouze rekreačně a se závodním plaváním jsem začala až ve svých čtrnácti letech. Plavecký oddíl Swim Smooth mi nabídl začíst se závodním plaváním i v tak pozdním věku a to mi imponovala. Plavání mě baví jako sport, ale také se zajímám o techniku a vyučování, proto jsem se rozhodla stát trenérkou a pomoct ostatním dětem naučit se plavat.

Kvalifikace:

Absolvovala jsem kurz trenéra III. třídy na Univerzitě Karlově a kurz rozhodčího III. třídy. Využívám poznatky z mých vlastních zkušeností a další získávám na pravidelných lekcích ve Swim Smooth.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Jelikož jsem v klubu několik let sama působila jako plavec, věděla jsem jak funguje a jak se zde vyučuje. Ráda se dozvídám nové informace a technika Swim Smooth se mi zamlouvá.

Linda
Trenérka

Linda

Závodnímu plavání jsem se věnovala od šesti do dvanácti let. Následně jsem se rozhodla odsunout plavání stranou a věnovat se volejbalu, po dobu osmi let. Před nástupem na VŠ jsem začala trénovat na talentové zkoušky, ve kterých bylo i plavání. V tu dobu jsem zjistila, že mi to chybí. Začala jsem tedy opět pravidelně trénovat a snažím se zdokonalovat svou techniku.

Kvalifikace:

Jsem studentkou FTVS, oboru Aplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami. Během bakalářského studia jsem absolvovala předměty Základy plavání a Didaktika plavání. Nyní na magisterském studiu mě čekají další. Již třetím rokem se věnuji plavání dětí s poruchou autistického spektra, dříve jako asistent, nyní jako instruktor.

Proč jsem se rozhodla trénovat pro Swim Smooth?

Od kamarádky se ke mne dostal kontakt na Gábi. Zobrazila jsem si stránky Swim Smooth a jejich odlišná metodika mě zaujala. Vzhledem k oboru mého studia jsem zastáncem individuálního přístupu, dle potřeb každého dítěte. Proto se sama budu ráda ve Swim Smooth vzdělávat a předávat zkušenosti našim dětem.

Tom
Trenér

Tom Brada

Plavání a sportu obecně se věnuji s malou pauzou celý život. Ve 4 letech jsem se začal učit plavat a v podstatě si díky tomu neuvědomuji dobu, kdy jsem plavat neuměl. S vodou jsem se postupem času zcela sžila s oblibou jsem svým kamarádům říkal, že ovládám jeden z živlů.

Kvalifikace:

Zatím se mohu „pochlubit“ jen jako Trenér III. třídy, kterou mám díky složení maturity na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě. Další zkušenosti mám jako instruktor lyžování, 8 let jsem jezdil jako vedoucí na dětské tábory a mám i malou praxi ze školního tělocviku na základní škole v Bruntále.

Proč jsem se rozhodla trénovat pro Swim Smooth?

Přišlo to ke mně zcela náhodou, tak nějak osudově. Dostal jsem se do kontaktu s jednou maminkou, co si Swim Smooth chválí a protože zjistila, že jsem taky plaval, tak mě do oddílu dohodila. Začal jsem se zajímat o tuto pro mě zcela odlišnou metodu tréninku a víc a víc se mi to líbí. Je to něco zcela odlišného, než za mých mladých let a proto jsem stále zvědavější. Navíc metoda je celosvětově rozšířená a mám kus štěstí, že mužů být jedním z lidí, kteří ji mohou učit v České republice.

Eliška
Trainee

Eliška

K plavání jsem přišla náhodou. Jako malá jsem jezdila s rodiči na chalupu s bazénem. Jelikož rodiče pracovali na zahradě a já jsem se jim neměla "motat pod nohama", tak jsem se zkoušela zabavit ve vodě. První jen na schůdkách a později jsem se pustila i do hloubky. Plavání mě doprovázelo i na základní škole, ale běh mi byl přednější. Do plaveckého oddílu SpUB mě přivedla až kamarádka v roce 2010.

Kvalifikace:

Aktivní část plavání přešla v pasivní kvůli zranění ramene. Před zraněním jsem již působila jako pomocný trenér. Navštěvovala jsem bazén bezmála každý den v týdnu (neděle patřila odpočinku). Kvůli kvalifikaci jsem v roce 2017 absolvovala kurz Trenéra III. třídy a začala se naplno věnovat trénování dětí. V plaveckém oddílu jsem přestala působit, kvůli stěhování do Prahy a studiu na Vysoké škole ekonomické. 

Proč jsem se rozhodl trénovat pro Swim Smooth?

Jelikož mi kontakt s vodou dětmi i trenéry chybí, tak jsem vyhledala Swim Smooth. Přístup a metoda k trénování se mi líbí, především díky hravosti a uvědomění, že plavání není jen tvrdá dřina, ale trénink může být i hravý a zábavný.

Andrea
Trainee

Kristyna

Od malička mě rodiče vedli ke sportu. Ve svých 10ti letech jsem začala závodní plavání v PSK Olymp, kde mě to začalo bavit natolik, že jsem si plavání vybrala jako můj jediný sport. Po 5 letech jsem posunula svoje hranice a přestoupila do SK Motorlet Praha pod vedení Olmypioničky Martiny Pechové (Moravčíkové). V Motorletu jsem se cítila více doma a taky jsem si mohla být jistá zlepšením v mých výkonech. Bohužel v září jsem odstoupila z nejvýkonnějšího družstva, jelikož jsem věděla, že tato cesta už není pro mne. Přestoupila jsem proto do méně výkonného družstva X v Motorletu, kde stále ještě plavu a jsem spokojena.

Kvalifikace:

V 1. ročníku střední školy Management sportu jsem měla praxe v Olympu, kde jsem trénovala děti. Jinak své zkušenosti nabírám právě u Swim Smooth..

Proč jsem se rozhodl trénovat pro Swim Smooth?

Hledala jsem novou brigádu na „práce za rohem”, která mě bude bavit a taky jsem našla. Trénování mě dost baví a stále nabírám nové zkušenosti. Swim Smooth, díky svému způsobu trénování mě zaujal a překvapil. Jsem ráda, že toho mužů být součástí.

 

Terezie
Trainee

Kristyna

K plavání jsem si našla cestu sama, věnovala jsem se závodnimu plavání od šesti do osmnácti let. Za svou plaveckou kariéru jsem získala i mnoho mezinárodních úspěchů. Nyní studuji VŠ Publicistiky ale do vody se vždy moc ráda vracím.

Kvalifikace:

Vystudovala jsem sportovní gymnázium a odmatruovala z teorie sportovní přípravy. Mám trenérskou licenci III. Ve volném čase se také věnuji hlídání dětí. .

Proč jsem se rozhodl trénovat pro Swim Smooth?

Po tolika letech stravených v bazéně jsem se tý vůně chlóru nechtěla zbavit. Hledala jsem způsob, jak můžu dělat to, co mě baví a Swim Smooth je to pravý. Díky zajímavé metodice je to pro mě nová zkušenost, za kterou jsem moc ráda. Plavání je sice náročný, ale může to být i zábava.

 

Zdenka
Trainee

Zdenka

Sport je mým celoživotním koníčkem. Plavat jsem začala někdy kolem 5 let, určitě i dříve pokud považujeme koupání v moři s kruhem za plavání :). Na základní škole jsem navštěvovala kroužek plavání a mám krásné vzpomínky na krajské soutěže, které v sobě držely týmového ducha a spoustu přátel a radosti.  Mimo to jsem se závodně běhala na lyžích a tak plavání šlo lehce stranou. Závodnímu lyžování jsem se věnovala 6 let a metody tréninku jsou mým celoživotním plusem z pohledu správné zátěže v průběhu tréninkové přípravy. Mám licenci instruktora lyžování a v létě ráda trávím čas na kole. 

Kvalifikace

Na střední škole jsem se k plavání vrátila jako pomocný trenér pod dobu 3 let. Jsem držitelem licence rozhodčí plavání III.třídy.

Proč jsem se rozhodla trénovat pro Swim Smooth?

K pravidelnému plavání pod trenérským "okem" jsem se vrátila v r.2019, kdy jsem začala plavat s Gábinou, patronkou českého swim smooth. Nejtěžší na tom všem bylo změnit 30let starou a zažitou techniku, ale s jedinečnou metodikou swim smooth to jde!  Zcela upřímně, nikdy se mi neplavalo lehčeji. Díky mým zkušenostem s plaváním mohu porovnat zásadní rozdíly mezi "klasickým" stylem a swim smooth, který je založený na logickém a systematickém principu. Swim smooth bych doporučila každému, kdo se chce naučit plavat hladce.

 

Petra
Administrativní a PR pracovník - marketing

Petra

Sport obecně je mým koníčkem. Dobíjí mě energií. I když nejsem ryze vodní živel, metoda Swim Smooth mě velice zaujala. Protože se ráda učím a poznávám nové věci, těším se, že se mi s ní časem podaří posunout můj prožitek z plavání i jeho úroveň kupředu. 

Kvalifikace:

Po střední škole jsem žila rok v Anglii, kde jsem pracovala jako Au-Pair. Další zkušenosti s prací s dětmi jsem získala z pozice vedoucí na dětském táboře, kam jsem mnoho let jezdila. Vystudovala jsem bakalářský obor - Marketingovou komunikaci, vždy jsem ale pracovala v bankovnictví. V současné době mě nejvíce zaměstnává role maminky rok a půl staré holčičky.

Proč jsem se rozhodla připojit ke Swim Smooth?

Ve Swim Smooth pracuji proto, abyste vždy a včas věděli, co pro Vás právě připravujeme, jak se s námi můžete vzdělávat, zlepšovat se a bavit! Abyste se dobře orientovali nejen pod vodou, ale i nad ní a nikdy nic nezmeškali.

  

Kamila
Administrativa - helpdesk

KS

Sport je věc, která mě provází celým mým životem. Mám ráda pohyb a aktivní život. Sice neplavu tak často, ale mám ráda běh a se svou psí kamarádkou provozujeme agility, kde se cítím jako ryba ve vodě. Takže mám vlastně k vodě docela blízko.

Kvalifikace:

Většinu svého života pracuji na asistentských pozicích, nebo na pozicích, kde komunikace s lidmi byla mojí pracovní náplní a zároveň radostí. Svojí prací jsem mohla podporovat své kolegy, aby se na ni mohli plně soustředit. Patří do toho i organizace běhu kanceláře a zajištění administrativních záležitostí, které mnozí považují za nudnou a zbytečnou činnost, ale ostatním to moc pomůže.

Proč jsem se rozhodla připojit ke Swim Smooth?

Líbila se mi komunikace s Gábinou a vnímala jsem pozitivní energii a zápal, který z ní vyzařuje. Vždy jsem v takovém týmu ráda pracovala. Potřebovala jsem změnu a proto jsem tuto příležitost s radostí přijala.