Plavecká škola a oddíl SWIM SMOOTH

facebook youtube phone
Rychlý kontakt:
+420 727 988 955

5 tajných rad

které Vám nebo Vašim dětem pomohou odstranit strach z potopení hlavy

Náš tým trenérů

Mgr. Gabriela Minaříková
Hlavní trenérka

Sport vždy byl a je mým koníčkem. Při sportu a nejvíce při plavání relaxuji mysl i tělo a dobíjím energii. Voda pro mě znamená očistu, probouzí ve mně radost, rozpoznávám její vůni a hebkost. Ve vodě nejen plavu, ale i hraji vodní pólo, šnorchluji, potápím se, věnuji se kanoistice, jachtingu, windsurfingu a vodnímu lyžování.

Kvalifikace:

Jsem trenérka plavání I. třídy,  instruktorka zdravotního plavání I. třídy a absolventka kurzu vodní záchranář.

Absolvovala jsem magisterské studium na FTVS se zaměřením na trenérství plaveckých sportů a zdravotního plavání.

Vystudovala jsem SZŠ se specializací všeobecná zdravotní sestra a pracovala jsem jako registrovaná zdravotní sestra v České republice,  ve Velké Británii a v Saudské Arábii.

Angličtinu jsem studovala v Cambridge centru pro vzdělávání dospělých v USA. Vlastním certifikát mezinárodní akademické zkoušky angličtiny IELTS.

Jsem licencovaná trenérka Swim Smooth a jediná držitelka povolení provozovat Swim Smooth plavecké centrum v ČR. 

Jsem aktivní členkou globálního týmu trenérů Swim Smooth, jedinečné australské filozofie a metodologie výuky a tréninku bazénového plavání a plavání na otevřené vodě. V sídle výukového a tréninkového centra Swim Smooth v australském Perthu jsem se jako první a jediný zástupce ČR získala oficiální licenci "Swim Smooth Coach".

Závodní úspěchy:

3. místo na Mistrovství ČR v disciplíně 50 m Motýlek, 50 m Volný způsob a 800 m Volný způsob a1. místo ve štafetě 4 x 100 m VZ.

V roce 2015 jsem se umístila na 12. místě na mistrovství světa v ruské Kazani v kategorii Masters v disciplíně 100 VZ - jak dosáhla tohoto skvělého umístění jenom s jedním tréninkem týdně? Dočtete se ZDE.

Chcete vědět více o Gábi? Její osobní příběh najdete ZDE.

Gabriela také obdržela ocenění Top 50 Swim Coaches.

Zuzana
trenérka

ZuzanaPlavání byl první sport, který mě velice zaujal, a vydržela jsem u něj dodnes. Závodnímu plavání jsem se věnovala přibližně osm let. Několikrát jsem se účastnila Mistrovství ČR v plavání na delší tratě volným způsobem. Posledních několik let se věnuji dálkovému plavání a hlavně jsem se zaměřila na výuku a trénink dětí i dospělých.

Kvalifikace:

Vlastním certifikát trenéra plavání III. třídy vydaný FTVS. Mám zkušenosti jak s individuální výukou dětí a dospělých, tak i skupinovou výukou v angličtině i češtině.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Mám trenérskou třídu, ale moc zkušeností jsem zatím nezískala a to jsem se rozhodla změnit. Když jsem našla inzerát na stránkách Swim Smooth, věděla jsem, že je to přesně to, co jsem hledala. Přestože jsem se nikdy před tím s touto metodou nesetkala, velice mě zajímalo, na čem je tato metoda založena a co je její podstatou a chtěla jsem se o ní dozvědět víc. Teď už vím, že je to komplexní systém, který ke každému přistupuje individuálně, což zaručuje vysokou pravděpodobnost úspěchu. U Gábi oceňuji její profesionalitu a její originální přístup k celému projektu Swim Smooth.

Michal
trenér

Sportu se věnuji už od dětství, vždy mě bavil a bavit bude. I když jsem žádný sport nedělal na závodní úrovni, určitě mi pomohl v mém pohybovém rozvoji. Vždy jsem se totiž věnoval více sportům současně. Dělal jsem například karate, taekwondo, stolní tenis, ale nejdéle jsem vydržel u plavání, na kterém se mi vždy líbilo, že si u něj člověk vyčistí hlavu a zapojí symetricky svaly po celém těle. Nyní se také věnuji Krav-Maze, což je velmi efektivní izraelská sebeobrana.

Kvalifikace:

Nyní jsem studentem posledního ročníku magisterského studia na FTVS. Během studia jsem absolvoval kurz instruktora plavání a získal jsem kvalifikaci trenéra plavání III. třídy. Učím plavání od předškolních dětí po dospělé čtvrtým rokem.

Proč jsem se rozhodl trénovat Swim Smooth?

Zastávám ten názor, že člověk se učí a zdokonaluje se po celý svůj život. Sám jsem cítil, že bych se mohl ve své vyučovací a trenérské činnosti dále zdokonalit. A protože učím pouze v jedné plavecké škole celé 4 roky, rozhodl jsem, že je čas jít dál a zkusit zase něco nového, co by mě posunulo dál. O Swim Smooth jsem slyšel kladné ohlasy již na své fakultě a pak jsem viděl trénink na plaveckém bazénu, který mě velmi zaujal svým přístupem k plavcům. Při pohovoru s paní Gabrielou Minaříkovou, mě zaujala její odbornost a zájem dělat plaveckou výuku a trénink co nejkvalitnější.

Tereza
trenérka

Plavání jsem se věnovala od svých 6 let a od 7 do 17 let. Závodně jsem plavala za klub Dukla Praha a byla jsem úspěšnou účastnicí jak krajských tak republikových soutěží. Absolvovala jsem základní sportovní školu, kde jsem se zaměřila na běh dlouhých tratí a to na 800 a 1500 m za klub VŠ Praha kde jsem byla zařazena do střediska vrcholového sportu na Strahově. Díky zdravotním komplikacím jsem v 17 letech ukončila závodní aktivity.

Kvalifikace:

Trenér II. třídy – absolvováno na UK – FTVS. Trenér závodních plavců ve věku 12-16 let (8 let ). Jsem aktivním rozhodčím plaveckých sportů.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Protože znám dril závodního plavce, který je náročný nejen fyzicky ale také psychicky a který mnoho talentovaných plavců „neustojí“, myslím že plavecká metoda Swim Smooth je přesně to pravé pro plavce, kterým nejde jen o dril a tréninkový stereotyp. Díky naprosto odlišným postupům od běžných plaveckých oddílů se mi líbí, že se zde naučíte vnímat vodu mnohem rychleji a díky tomu i plavat.

Lenka
trainee

Edita

Až na světlé výjimky, jako je jóga, klasický tanec a sjezdové lyžování, mě sport nikdy moc nebavil. A to včetně plavání, o které jsem si nemyslela dlouho nic dobrého, díky svému jedinému nedokonalém stylu, který jsem ovšem mistrně ovládala – prsa „paní radová“ – a zkušenostech, kdy nás jako dítě strkali do vody tyčí a styl výuky neměl daleko k notoricky známé povídce z pera Šimka a Grossmanna „Jak jsem se učil plavat“. Vše se změnilo, jakmile dcera začala navštěvovat lekce Swim Smooth a mohla jsem pozorovat, jak lektoři s dětmi pracují, jaké děti dělají pokroky a všímat si rozdílů v technice u jednotlivých plavců a rozumět tomu, jak a co dělá kdo dobře a proč.

Postupně jsem se i já zapsala do lekcí plavání REHAB pro dospělé a poté postoupila do vyšší skupiny Revise. Na závodech sleduji práci rozhodčích, chyby i dobré výkony, učím se z literatury i od kolegů. Plavání mě natolik nadchlo, že jsem si udělala kurz trenéra plavání III. třídy a těším se na další vzdělávání v tomto zajímavém a rozmanitém sportu, který nabízí mnoho každému – od malých dětí, které se s vodou teprve seznamují, přes rekreační i závodní výkonnost, až po zdravotní benefity v podobě rehabilitačního plavání. No a jako bonus má plavání jednu nepopiratelnou výhodu: u jakého jiného sportu se leží?

Kvalifikace:

Trenérka plavání III. třídy, vysokoškolské vzdělání, lektorská práce s dětmi i dospělými během dvacetileté praxe ve volnočasových i profesních aktivitách.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Bez nadsázky lze říci, že Swim Smooth je můj mateřský oddíl, kde začala plavat dcera i já. V porovnání s prací jiných oddílů, které mám možnost sledovat na závodech, se mi líbí vysoká profesionalita hlavní trenérky i přátelský a respektující přístup ostatních trenérů k dětským i dospělým plavcům, bez drtivého úmorného drilu, zaměřeného především na výkonnost za jakoukoliv cenu. Plavání je pro mě především zábava a relaxace, a pokud se to spojí s rychlými pokroky v plavání, není důvod hledat jiný oddíl.

Jana
trainee

Jana Stavikova

Plavání se věnuji od nejútlejšího věku. Odjakživa mě lákala voda. Již v dětství jsem navštěvovala plavecký klub, kde jsme se pod vedením odborných trenérů zdokonalovali v plaveckých způsobech. Výsledkem těchto aktivit byly účasti na závodech oblastních a krajských přeborů. Během studií na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci jsem navštěvovala kurzy plavání pro studenty Fakulty tělesné kultury UP, kde jsem se účastnila vysokoškolských závodů.

Kvalifikace:

Jsem držitelkou certifikátu Trenér III. třídy a také Rozhodčí III. třídy. Mám několikaleté zkušenosti s trénováním nejmenších a starších dětí. V současné době se také aktivně účastním plaveckých závodů jako rozhodčí.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

S metodou Swim Smooth jsem se setkala na plaveckých závodech. Tato metoda mě zaujala individuálním, a hlavně pozitivním přístupem trenérů k jednotlivým plavcům a také tím, jak technicky dobře jejich svěřenci plavou. Velmi na mě zapůsobila první konzultace s Gábinou, její odhodlání, bohaté zkušenosti a její zapálení pro tuto v Čechách méně známou, avšak úspěšnou plaveckou metodu.

 

Barbora
trainee

Barbora

Plavání se věnuji už od 4 let, kdy mě do plaveckého týmu přihlásili rodiče. Díky skvělému trenérovi jsem si vodu zamilovala a teď už si nedovedu představit týden bez toho, abych si šla zaplavat. Plavání jsem se závodně věnovala do svých 18let. Poté jsem se začala věnovat triatlonu, extrémním závodům a lezení po skalách. K trénování jsem se dostala čistou náhodou, ale hned jsem se našla. Naplňuje mě vidět pokrok plavců a jejich radost z vody.

Kvalifikace:

Získala jsem certifikáty Trenér plavání III. třídy, Instruktor plavání, Rozhodčí plavání II. třídy. Mám zkušenosti s vedením plaveckých tréninků v Anglii. Jelikož studuji pedagogickou fakultu, více se zaměřuji na trénování dětí.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Trenérkou plavání už jsem delší dobu a pořád se chci vzdělávat a učit novým věcem, které přispívají k lepší výuce plavců. S metodou Swim Smooth jsem se setkala na plaveckých závodech, kde mě překvapila skvělá technika závodníků. Začala jsem se více pátrat a kontaktovala paní Gabrielu. V metodě jsem našla to, co jsem dlouho hledala – individuální přístup, komunikace s plavcem, postupnost výuky, ucelenost, názornost. Je to jiný styl výuky, který tu chyběl.

 

Martin
trainee

Martin

Sportuji od malička - plavání, kolo, brusle, lyže, kolektivní hry a fotbal, kterému jsem se věnoval od svých 8 let do 20 let, ale rozvíjel jsem své schopnosti a dovednosti ve všech druzích sportu. Nejzásadnější pro můj život a rozvoj ve sportovních aktivitách bylo studium na FTVS UK, kde jsem si prohluboval své znalosti jak po stránce teoretické, tak především praktické. V současné době se kromě plavání věnuji především krátkým triatlonům a cvičením s vlastní váhou těla.

Kvalifikace:

Certifikát Trenér fitness, Výživový poradce a Trenér plavání.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Pro tuto metodu jsem se rozhodl především pro to, abych ji v první řadě využil pro své zdokonalení v plavání a poté mohl zkušenosti předávat dalším lidem, jak dětem, tak i dospělým, sportovcům i nadšencům pro plavání. Myslím si, že tato metoda Vám nejlépe dokáže zlepšit váš pocit z vody.

 

Petra
administrativní a PR pracovník - helpdesk

Petra

Plavání je pro mne rekreační a relaxační záležitost. Po setkání s metodou Swim Smooth mám chuť zapracovat na technice a umocnit tak svůj zážitek z pobytu ve vodě.  Jsem nadšená pro horskou turistiku a cestování po zemi české i vzdálených krajích, nejlépe po vlastní ose s batohem na zádech. Jako maminka dvou malých chlapců (2 a 4 roky) se také věnuji krocení divé zvěře, koordinaci rozmanitých a často i dobrodružných projektů, rozvíjení kreativních dovedností, managmentu vedení menšího týmu apod. : )

Kvalifikace:

Vystudovala jsem Obchodní akademii Dr. E. Beneše, obor zahraniční obchod. Pracovala jsem většinou v administrativě např. jako koordinátor jazykových kurzů či provozní hostelu, tedy vždy s lidmi, nejen s papíry a čísly. V práci preferuji lidský přístup s profesionálním provedením. Mám rekvalifikační kurz masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví, EduSpa College Prague. Masážím se věnuji ve volném čase zatím spíše pro rodinu a přátele. Již od svých dvaceti let navštěvuji hodiny výrazového tance a improvizací pod vedením tanečnice a performerky Antonie Svobodové.  Tanec pro mě znamená hledání stále nových způsobů vyjádření a posouvání hranice možností a rozsahu pohybu těla.

Proč jsem se rozhodla připojit ke Swim Smooth?

Při organizaci plaveckých kurzů a oddílových záležitostí mohu uplatnit své zkušenosti s prací s dospělými i dětmi. Líbí se mi motto školy, že svět potřebuje lepší plavání.  Swim Smooth metoda respektuje přirozené dispozice jednotlivce a podporuje ho v lásce k tomu co dělá/ trénuje a to se mi zdá skvělé.

Petra
administrativní a PR pracovník - marketing

Petra Urbankova

Sport obecně je mým koníčkem, a i když nejsem ryze vodní živel, metoda Swim Smooth mě velice zaujala. Protože se ráda učím a poznávám nové věci, těším se, že se mi s ní časem podaří posunout můj prožitek z plavání i jeho úroveň kupředu : ).

Kvalifikace:

Po střední škole jsem žila rok v Anglii, kde jsem pracovala jako Au-Pair. Další zkušenosti s prací s dětmi jsem získala z pozice vedoucí na dětském táboře, kam jsem mnoho let jezdila. Vystudovala jsem bakalářský obor - Marketingovou komunikaci, vždy jsem ale pracovala v bankovnictví. V současné době mě nejvíce zaměstnává role maminky rok a půl staré holčičky.

Proč jsem se rozhodla připojit ke Swim Smooth?

Ve Swim Smooth pracuji proto, abyste vždy a včas věděli, co pro Vás právě připravujeme, jak se s námi můžete vzdělávat, zlepšovat se a bavit! Abyste se dobře orientovali nejen pod vodou, ale i nad ní a nikdy nic nezmeškali : ).

 

Rádi byste vyzkoušeli přístup našich trenérů osobně?

Napište nám na info@swimsmooth.cz nebo na 602 665 554.

Těšíme se na Vás! Sledujete nás na Facebooku, ať víte, co se u nás děje.