instagram facebook youtube
phone
+420 727 988 955

Náš tým trenérů

Mgr. Gabriela Minaříková
Zakladatelka a hlavní trenérka

Gabi

Gábriela miluje plavání a lásce k němu učí i ostatní. V bazénu se cítí jako ryba ve vodě a ráda sama říká „jako v peřince“.

Absolventka FTVS, trenérka plavání I. třídy, instruktorka zdravotního plavání I. třídy a absolventka kurzu vodní záchranář. Než založila svoji Plaveckou školu a oddíl Swim Smooth, pracovala jako zdravotní sestra v několika zemích světa.

Narození a výchova její dcery Viktorie ji přivedly k tomu, aby založila vlastní plaveckou školu Swim Smooth a později i stejnojmenný plavecký oddíl, kde se svými kolegy-trenéry učí a vede k závodnímu plavání děti od 4 do 18 let. Chodí k ní ale i dospělí, kteří se chtějí v plavání zdokonalit, a také sportovci – především juniorští izávodní plavci – z oddílových klubů z České republiky i ze zahraničí.

Autorka vlastní plavecké metody Plavání s Plavlem a Plavlínou, jejíž je ona sama tím nejlepším doporučením: energická a cílevědomá žena.

V roce 2015 se dostala až na plavecké mistrovství světa Masters v Kazani, kde skončila v ostré mezinárodní konkurenci na výtečném 12. místě. Stačil jí k tomu jediný, ale efektivní trénink týdně. Jako žákyně vlastní sbírku medailí z mistrovství České republiky.

V České republice je první a jedinou licencovanou trenérkou australské plavecké metody Swim Smooth, využívající jedinečných dispozic každého člověka tak, aby plaval co nejsnadněji, „hladce“ a efektivně. V australském Perthu se Gabriela jako jediná Češka dostala mezi Top 50 Swim Smooth Coaches, globální tým představující celosvětovou trenérskou elitu

Chcete vědět více o Gábi? Její osobní příběh najdete ZDE.

 

 

 

Jana
trenérka

Jana Stavikova

Plavání se věnuji od nejútlejšího věku. Odjakživa mě lákala voda. Již v dětství jsem navštěvovala plavecký klub, kde jsme se pod vedením odborných trenérů zdokonalovali v plaveckých způsobech. Výsledkem těchto aktivit byly účasti na závodech oblastních a krajských přeborů. Během studií na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci jsem navštěvovala kurzy plavání pro studenty Fakulty tělesné kultury UP, kde jsem se účastnila vysokoškolských závodů.

Kvalifikace:

Jsem držitelkou certifikátu Trenér III. třídy a také Rozhodčí III. třídy. Mám několikaleté zkušenosti s trénováním nejmenších a starších dětí. V současné době se také aktivně účastním plaveckých závodů jako rozhodčí.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

S metodou Swim Smooth jsem se setkala na plaveckých závodech. Tato metoda mě zaujala individuálním, a hlavně pozitivním přístupem trenérů k jednotlivým plavcům a také tím, jak technicky dobře jejich svěřenci plavou. Velmi na mě zapůsobila první konzultace s Gábinou, její odhodlání, bohaté zkušenosti a její zapálení pro tuto v Čechách méně známou, avšak úspěšnou plaveckou metodu.

Lenka
trenérka

Lenka S

Sport mě vždycky bavil a pořád baví. Všeobecné základy mi dala moje sportovní rodina, skvělí učitelé tělocviku a dále mě pak rozvíjeli mí trenéři volejbalu, který jsem hrála na ligové úrovni 15let. Sportu jsem se rozhodla věnovat i ve svém profesním životě, a proto jsem se po střední škole vrhla střemhlav do studia na FTVS UK. „Plavat“ jsem se sice jako dítě naučila, ale až v rámci studia na vysoké škole jsem zjistila, že to skutečné plavání vypadá úplně jinak, a tak se z něj stal můj celoživotní koníček.

Kvalifikace:

Jsem absolventka FTVS UK, obor TV a Sport a kurzu plavčík – vodní záchranář. Při studiu na vysoké škole jsem vedla kurzy plavání předškolních dětí.

Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth?

Posledních 20 let pracuji ve firmě, která se zaměřuje na sportovní práva a sportovní TV přenosy. Je to zajímavá práce, ale začala mi chybět ta praktická sportovní stránka toho, co jsem vystudovala a co mě bavilo, tedy aktivní sport. A tak se stalo, že při projíždění webových stránek jsem narazila na stránky Swim Smooth a zhlédla videa z tréninků a z letních campů, které mě velmi zaujaly. Kontaktovala jsem Swim Smooth, potkala se s Gábinou a domluvily jsme se na spolupráci. A mým přáním je, aby takových lidí, které tato metoda zaujme, tak jako mě, bylo co nejvíc….protože „svět potřebuje lepší plavání“.

Roman
trenér

Roman

Šport a voda je môj život, plávaniu sa aktívne venujem od svojích 5 rokov, kedy ma do plaveckého klubu prihlásili moji rodičia, pre jeho zdravotné výhody. Od tej doby ma nadšenie do akéhokoľvek športu, teda okrem futbalu, neopustilo.

Kvalifikace:

V plaveckých pretekoch som niekoľkokrát vybojoval 1.-3. miesto na majstrovstvách a memoriáloch krajín V4. Počas štúdia na Vysokej škole ekonomickej som školu reprezentoval na akademických pretekoch. Som držiteľom preukazu trenér plavánia III. vydaný FTVS v Prahe, 3. skupiny rozhodcu plávania a taktiež bronzového kurzu plavca zachranára. 

Proč jsem se rozhodl trénovat Swim Smooth?

Swimsmoothakov som často vidaval pri mojích plaveckých tréningoch, až jedného dňa som si povedal, že to proste musím vyskúšať. Mojím nadšením do swimsmooth metódy vás s radosťou nakazím pri naších spoločných tréningoch.

Jan
Trainee

Jan Kaisler

Sport mě vždycky bavil a pořad žiju sportem. Dříve jsem hrál florbal na vysoké úrovni, ale potřeboval jsem změnu ve sportu. Tak jsem zkusil atletiku, u které jsem zůstal. A v aktuální době atletiku dělám více jak 11 let. Několikrát jsem se účastnil Mistroství České republiky ve skoku o tyči (3. místo v Praze) a 110m př. a oštěpu. Mám za sebou i účast na mistroství Evropy.

Kvalifikace:

Vystudoval jsem sportovní gymnázium Přípotoční. Po střední škole jsem se rozhodl studovat na FTVS, obor kondiční trenér, kde stále studuji. Mám zkušenosti s vedením kondičního tréninku malých dětí ve věku 6-12 let.

Proč jsem se rozhodl trénovat Swim Smooth?

Dříve jsem dělal vedoucího na zimním dětském táboře a práce s dětmi mě bavila. Proto jsem se rozhodl jít do oddílu Swim Smooth, když jsem dostal nabídku trénovat děti. Vzal jsem to jako určitou zkušenost k mému studiu na vysoké škole, protože věřím, že se mi to bude v životě hodit.

Tom
Trainee

Tom Brada

Plavání a sportu obecně se věnuji s malou pauzou celý život. Ve 4 letech jsem se začal učit plavat a v podstatě si díky tomu neuvědomuji dobu, kdy jsem plavat neuměl. S vodou jsem se postupem času zcela sžila s oblibou jsem svým kamarádům říkal, že ovládám jeden z živlů.

Kvalifikace:

Zatím se mohu „pochlubit“ jen jako Trenér III. třídy, kterou mám díky složení maturity na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě. Další zkušenosti mám jako instruktor lyžování, 8 let jsem jezdil jako vedoucí na dětské tábory a mám i malou praxi ze školního tělocviku na základní škole v Bruntále.

Proč jsem se rozhodl trénovat pro Swim Smooth?

Přišlo to ke mně zcela náhodou, tak nějak osudově. Dostal jsem se do kontaktu s jednou maminkou, co si Swim Smooth chválí a protože zjistila, že jsem taky plaval, tak mě do oddílu dohodila. Začal jsem se zajímat o tuto pro mě zcela odlišnou metodu tréninku a víc a víc se mi to líbí. Je to něco zcela odlišného, než za mých mladých let a proto jsem stále zvědavější. Navíc metoda je celosvětově rozšířená a mám kus štěstí, že mužů být jedním z lidí, kteří ji mohou učit v České republice.

Kateřina
administrativní a PR pracovník - helpdesk

Katerina

Sport beru jako formu odpočinku a rozptýlení, metoda Swim Smooth a plavání samotné je pro mne motivující a přínosné. Již jako malá jsem cvičila moderní gymnastiku, hrála závodně stolní tenis a krasobruslila. Baví mě jezdit na kole a v zimě adrenalin na snowboardu. Také své dvě dcery (věk 5 a 2) vedu už od plenek k různým těmto aktivitám.

Kvalifikace:

Po střední ekonomické škole jsem jako Au-Pair žila rok v Anglii. Zajímavé zkušenosti ve vztahu k dětem jsem získala při organizování a spolupráci při vedení zájmových kroužků, přičemž hlavním oborem byla administrativní a grafická činnost. V posledních letech jsem byla na plný úvazek zaměstnána jako matka svých dvou dcer.

Proč jsem se rozhodla připojit ke Swim Smooth?

Tento přístup k plavání mě velmi zaujal. Líbí se mi, jak se individuálně a velmi pozitivně přistupuje ke každému plavci.

Petra
administrativní a PR pracovník - marketing

Petra Urbankova

Sport obecně je mým koníčkem, a i když nejsem ryze vodní živel, metoda Swim Smooth mě velice zaujala. Protože se ráda učím a poznávám nové věci, těším se, že se mi s ní časem podaří posunout můj prožitek z plavání i jeho úroveň kupředu : ).

Kvalifikace:

Po střední škole jsem žila rok v Anglii, kde jsem pracovala jako Au-Pair. Další zkušenosti s prací s dětmi jsem získala z pozice vedoucí na dětském táboře, kam jsem mnoho let jezdila. Vystudovala jsem bakalářský obor - Marketingovou komunikaci, vždy jsem ale pracovala v bankovnictví. V současné době mě nejvíce zaměstnává role maminky rok a půl staré holčičky.

Proč jsem se rozhodla připojit ke Swim Smooth?

Ve Swim Smooth pracuji proto, abyste vždy a včas věděli, co pro Vás právě připravujeme, jak se s námi můžete vzdělávat, zlepšovat se a bavit! Abyste se dobře orientovali nejen pod vodou, ale i nad ní a nikdy nic nezmeškali : ).

 

Rádi byste vyzkoušeli přístup našich trenérů osobně?

Napište nám na info@swimsmooth.cz nebo na 727 988 955.

Těšíme se na Vás! Sledujete nás na Facebooku, ať víte, co se u nás děje.