Zážitková výuka zprostředkovaná dětskou symbolikou, naplno vtáhne děti do procesu učení

Dopřejte vašim žákům progresivní a zábavný způsob výuky a zároveň viditelný progres v jejich plaveckých dovednostech!


K výuce plavání přistupujeme zcela rozdílně. V hodinách školního plavání pracujeme s metodikou Plavání s Plavlem a Plavlínou, která je přizpůsobena speciálně dětskému vnímání. Pod vedením našich zkušených a usměvavých trenérů za doprovodu dvou malých sourozenců Plavla a Plavlíny se děti dokonale seznámí s vodou a postupně si osvojí základní plavecké dovednosti, které jim hravě pomohou hladce zvládnout první samostatná tempa.

Jednou ze základních didaktických pomůcek naší výuky jsou autorské básničky, které jsou vytvořeny na míru a váží se přímo na prováděné činnosti. Ke stimulaci smyslů využíváme i obrázkové karty a k motivaci plavecký výkonnostní deníček.

Díky našemu progresivnímu přístupu jsou lekce bezpečné, efektivní a v pozitivní a respektující atmosféře. Postupujeme systematicky od jednoduššího ke složitejšímu v tematických výukových řadách. Lekce jsou také velmi zábavné díky širokému využití  plaveckých pomůcek.

Jsme zvyklí vést výuku v angličtině. Nabízíme proto dětem prokládání česky vedené lekce anglickými výrazy, nebo absolvovat celou lekci v anglickém jazyce.

 

Základní informace:

Věková kategorie: 4 a více let

Délka lekce: 60 min

Frekvence: 1x týdně

Počet lekcí: 18 pololetně, nebo dle dohody

Počet dětí ve skupině: maximálně 5 dětí na 1 trenéra

Počet dětí ve skupině pro zahájení kurzu: minimálně 5

Čas: dle dohody

Doporučená výbava: Swim Smooth tréninkový deníček formátu A5 s motivačními samolepkami - originální a efektivní nástroj sebehodnocení, plavky, brejličky, dívky s dlouhými vlasy čepičky, velká osuška

Cena Swim Smooth deníčku: 200 Kč

Cena kurzu: 400 Kč/ žák/ 60 min lekce. V ceně není zahrnut pronájem plavecké dráhy nebo bazénu (650 Kč/ 60min/ plavecká dráha na bazénu Strahov; 1100/ 60 min plavecká dráha Aquadream Barrandov a Řepy).

 

Ukázka herních karet Plavání s Plavlem a Plavlínou

 

Výukové karty:  jsou k dispozici trenérům a dětem behem tréninku. Číslo 1a na levé kartě označuje pořadí cvičení, číslo 1 na pravé skupinu základní plavecké dovednosti, ve které je cvičení zařazeno. V ukázce vidíte základní kartu, která dětem jasně vysvětluje pravidla bezpečného chování na bazénu.

  

16 důvodů proč si vybrat Swim Smooth pro (před)školní plavání

a mnohem více se dočtete ZDE 

 

Odpovědi na často klazené otázky (FAQ)

a) některé dítě nemá žádné zkušenosti s plaváním

S tím počítáme. Metodika Swim Smooth klade důraz na zvládnutí základních plaveckých dovedností, bude výuka společná pro všechny děti s tím rozdílem, že ty zkušenější budou dovednosti prohlubovat, ty méně zkušené děti se s nimi seznamovat. Neplavci dostanou vhodně zvolené nadnášející pomůcky atd.

b) nepotopí hlavu

S tím počítáme, nácvik potopení hlavy bude jedním z hlavních motivů všech lekcí.

c) neumí plavat bez nadnášecích pomůcek

S tím počítáme, viz bod a)

d) je již pokročilý plavec

S tím počítáme, děti s výrazně odlišným zvládnutím plaveckých dovedností rozdělíme do skupin. Přestože pokročilé děti budou nacvičovat a prohlubovat základní plavecké dovednosti, výuka se bude lišit tím, že se děti budou zdokonalovat i v plaveckých způsobech, rychlosti, vytrvalosti, síle a prvcích záchrany.

Metoda Swim Smooth je založena na respektujícím přístupu. Dáváme možnosti na výběr, dítě neprosíme ani neuplácíme, podporujeme jeho vnitřní motivaci se naučit plavat.

To je individuální, každý potřebuje svůj čas. Naším cílem je především vybudovat pevné a bezpečné základy, nikoliv tlačit na pilu.

Během toho, kdy děti navštěvují plavecký výcvik, je dobré spolu s nimi pozorovat jejich proces vzdělávání. Doporučujeme se ptát dětí, co zažily, jak se přitom cítily, co by chtěly zlepšit, co je baví/nebaví a proč apod. Trenéři vždy rádi ocení zpětnou vazbu od Vás i od samotného dítěte. Můžete s dětmi podporovat jejich pozitivní přístup k vodě, ať už „ve vaně“ či tím, že si s nimi zajdete ve volném čase do bazénu a necháte si ukázat, co se všechno již naučily. Nabízíme také možnost být přítomen na jejich plaveckém výcviku.

Teplota vody se pohybuje od 26 – do 28 stupňů celsia podle typu veřejného bazénu. Vyhřívané bazény na 28 stupňů a více se využívají pro rehabilitační plavání a pro kojence. Děti od 4 let mají již vyvinutý tělesný systém termoregulace. Bazény s vyšší teplotou nejsou vhodné pro trénink vytrvalosti. Dětem citlivějším na chlad doporučujeme místo plavek používat neopren.

Kromě samotného učení se plavání má plavecká výuka pozitivní vliv na všeobecný rozvoj dítěte. V oblasti fyzického zdraví plavání rozvíjí všestrannou pohybovou gramotnost, otužování, prevenci utonutí a zlepšení komfortu ve vodě. V socializačních dovednostech prohlubuje kolektivní sounáležitost atd.

Doprovod a případný dovoz si zajišťuje školní zařízení na vlastní náklady. V případě zájmu jsme schopni zajistit za cenu dopravce a doprovodu.

O děti během kurzu pečují zkušení trenéři plavání, kteří přebírají děti od doprovodu objednavatele na bazénu. Objednavatel zajišťuje, aby na bazénu byl doprovod dětí z předškolního zařízení nebo základní školy přítomen, aby pomohl dětem na toaletu a v šatnách jim pomohl se převléct, umýt a usušit.

  • plavky
  • ručník nebo raději velkou osušku
  • pro delší vlasy doporučujeme plaveckou čepici
  • plavecké brýle

Výuka tohoto typu neumožňuje náhradový systém. Zmeškané hodiny propadají.

 

 

 

Chcete zjistit více o programu pro ZŠ a MŠ?

Napište nám na info@swimsmooth.cz nebo na 727 988 955.

Těšíme se na Vás! Sledujete nás na Facebooku, ať víte, co se u nás děje.