Plavecká škola a oddíl SWIM SMOOTH

facebook youtube phone
Rychlý kontakt:
+420 727 988 955
5 tajných rad pro plavce
V naší publikaci pomůžeme Vám i Vašim dětem zbavit se strachu z potopení hlavy.

Analýza Pro

Pro dosažení vrcholného výsledku v závodním plavání je výhodné využít další plavecké analýzy a způsoby vyhodnocování.

 

Ramp test frekvence plavání: Optimalizujte frekvenci záběrů a délku plaveckého kroku

Zlepšete efektivitu Vaší plavecké techniky kraul a zjistěte, jaká je pro Vás ideální frekvence záběrů a délka plaveckého kroku. Najdete tak optimální tempo pro trénink a pro závod, abyste dokázali plavat rychleji a přitom efektivněji.

Jak vypadá Ramp test?

Frekvence záběrů, měřená pomocí Ramp testu, zahrnuje osm až deset sérií plavání na 50 m kraul s krátkými intervaly na odpočinek. Každých 50 m se pomocí Wetronomu řídí a zvyšuje frekvence záběrů.

Ramp test se zahajuje na frekvenci přibližně o 10 záběrů/min nižší, než je vaše střední tempo, každých 50 m se zvyšuje o 3 záběry/min a zakončuje se na frekvenci o 15 – 25 záběrů/min vyšší, než je vaše střední tempo s cílem otestovat celé spektrum frekvence vašich záběrů.

Jestli Vás zajímá, jak takový trénink doopravdy vypadá, začtěte se do článku od našeho mladého plavce "Roderik a pípák".

 

Jak trénovat pro závod s využitím CSS fyziologického testu?

Využijte naplno svůj potenciál a specializujte se na správnou plaveckou disciplínu. Zjistěte Vaše předpoklady pro sprint, střední nebo dlouhé tratě. Gabriela Vám pomůže stanovit odpovídající intenzitu plavání na úrovni anaerobního prahu, která Vám umožní zvyšovat rychlost.

Popis testu:

Fyziologický test CSS je neinvazivní alternativní metoda k odběru krve a vyšetření svalové biopsie. Test zahrnuje plavání 400 m kraul a 200 m kraul na čas. Obě dvě vzdálenosti se plavou na maximální výkon s 15 min intervalem aktivního odpočinku, vyplněným volným plaváním. Na základě získaných výsledků vypočítáme Index únavy, který znázorňuje vaše dispozice pro rychlostní, středotraťařské či vytrvalostní disciplíny. Pomocí dalšího vzorce vypočítáme váš rychlostní anaerobní práh a určíme rychlost na 100 m, jakou byste měl plavat intervalový trénink pro rozvoj rychlosti pro závodění.

Kde:

Na bazéně Strahov, Vaníčkova 2b, Praha 6, 160 00

Kdy:

ÚT od 8 h

ČT od 7, 8 a 9 h

Doba trvání ANALÝZy Pro:

Ramp test: 60 min

CSS test: 60 min

Poplatek za ANALÝZU Pro:

Poplatek za Analýzu pro je k dispozici v ceníku plavecké školy

 

Chcete se posunout ve svých výkonech?

Napište nám na info@swimsmooth.cz nebo na 602 665 554

Těšíme se na Vás! Sledujete nás na Facebooku, ať víte, co se u nás děje.