instagram facebook youtube
phone
+420 727 988 955
  • Jedinečná australská metoda výuky plavání určená pro všechny plavce bez ohledu na věk a stupeň pokročilosti.
  • Individuálně rozvíjí vrozené dispozice každého plavce a díky tomu patří mezi nejefektivnější plavecké školy na světě.
  • Hodí se pro sportovce i nesportovce, pro každého, kdo si chce zlepšit techniku plavání, naučit nový plavecký způsob, nebo jen zvýšit kondici.

"SVĚT POTŘEBUJE PLAVAT LÉPE," řekl si jednoho slunečného dne roku 2004 v australském Perthu Paul Newsome, špičkový plavec, triatlonista a hlavně plavecký trenér. O 4 roky později se svým kamarádem Adamem Youngem, nadšeným plavcem, ale hlavně výborným programátorem, představili jedinečný tréninkový systém, metodu Swim Smooth.

Čím se liší metoda Swim Smooth od jiných plaveckých metod? Co je na ní výjimečné, jedinečné, proč si právě zvolit tuto metodu?

Metoda Swim Smooth podporuje OSOBITÝ PLAVECKÝ PROJEV, neprosazuje jednu techniku plaveckého způsobu, ale přizpůsobuje ji podle individuálních dispozic každého plavce a vhodné závodní disciplíny.

Swim Smooth rozlišuje plavce na PLAVECKÉ TYPY (Bambino, Arnie, Kicktastic, Overglider, Swinger, Smooth) podle jejich somatotypu, osobnostních rysů a plavecké zkušenosti. Tím je naprosto ojedinělá nejen u nás, ale po celém světě.

Swim Smooth je metoda vhodná pro nejmenší děti, začínající dospělé plavce, stejně jako pro výkonnostní plavce a triatlonisty. Ze základů Swim Smooth Gabriela Minaříková vytvořila progresivní a zábavnou metodu Plavání s Plavlem a Plavlínou.

Swim Smooth také pořádá ODBORNÁ ŠKOLENÍ plaveckých trenérů.

Chcete se dozvědět o naší sytematické plavecké přípravě více? Klikněte ZDE.

Gabriela Minaříková se v roce 2012 stala první licencovanou trenérkou metody Swim Smooth mimo území Velké Británie a Austrálie. Je také zakladatelkou prvního plaveckého oddílu Swim Smooth Czech Republic, z.s.

Chcete vědět více o Gábi? Její příběh najdete ZDE. Zajímá Vás, jak se s tréninkem jednou týdně dá proplavat až na mistrovství světa? Čtěte ZDE.

Plavecká
typologie

Náš přístup

Tajné rady
Školení
trenérů

Řekli o Swim Smooth

Celý můj život je spjatý s plaváním. Nejprve jsem navštěvovala sportovní plaveckou základku, dále jsem trénovala na sportovním gymnáziu a v tehdejším Středisku vrcholového sportu na Strahově ...

více
Celý můj život je spjatý s plaváním. Nejprve jsem navštěvovala sportovní plaveckou základku, dále jsem trénovala na sportovním gymnáziu a v tehdejším Středisku vrcholového sportu na Strahově. Po absolvování FTVS jsem okamžitě nastoupila k plaveckému žactvu ve „sportovce“, kde jsem strávila 12let. Přes mezistupeň s plaveckými juniory na sportovním gymnáziu jsem se opět dostala na Strahov k seniorům. V současnosti jsem trenérka ve Vysokoškolském sportovním centru MŠMT u reprezentantů ČR. Tento obšírný úvod píši proto, že chci zdůraznit dlouhou dobu, kdy jsem mohla plaveckou metodu „swim smooth“ uplatnit. Bohužel jsem ji neznala. Seznámila jsem se s ní teprve před několika lety díky známosti s Gábinou. Škoda, mohla jsem ji už dávno používat při výuce i zdokonalování techniky mých svěřenců. Zkrátilo by mi to jistě čas, který je tak drahý. Mnoho trenérů se technice moc nevěnuje právě z důvodu, že jim to při tréninku ubírá čas, který potřebují věnovat dalším činnostem. Jsem přesvědčena, že tato „nová“ metoda a zároveň výborná interpretace trenérky Gábiny, může pomoci plavcům na všech výkonnostních úrovních. Své děti bych ji bez váhání svěřila do péče. Vidím Gábinu trénovat denně na bazéně a její práci, důslednost, pečlivost, individuální přístup a technické znalosti doporučuji všem zájemcům o plavání.

V současnosti s Gábinou spolupracuji při zdokonalování techniky našeho nejrychlejšího sprintéra, Tomáše Plevka. Věřím, že i díky tomu Tomáš již dvakrát vybojoval v závěrečném úseku štafety 4x50PZ mix bronz na ME25 (2012 Chartres, 2013 Herning).

méně

Jsme klub „Juklík“. Provázíme miminka a děti vodním prostředím od nejútlejšího věku. To vyžaduje neustálé odborné vzdělávání instruktorů v oblasti plavání. A Gábina nám to umožnila formou školení a praktického zdokonalovacího tréninku v bazénu ...

více
Jsme klub „Juklík“. Provázíme miminka a děti vodním prostředím od nejútlejšího věku. To vyžaduje neustálé odborné vzdělávání instruktorů v oblasti plavání. A Gábina nám to umožnila formou školení a praktického zdokonalovacího tréninku v bazénu.

Všechny instruktorky klubu jsme se zúčastnily 2x speciálního školení. Ověřily, doplnily a rozšířily si naše teoretické vědomosti a praktické dovednosti v oboru plavání. Seznámily jsme se s metodou Swim Smooth, na videu a ve vodě jsme rozebíraly techniku, nejčastější chyby a kompenzační cvičení u plaveckého způsobu kraul u dospělého a dětí. Pod vedením Gábiny jsme si vše prakticky vyzkoušely ve vodě. Druhé školení bylo zaměřené na sestavení tréninkového plánu, jeho tvorby, smysluplnosti a zápisu.

Spolupráce s Gábinou byla vždy na profesionální úrovni. Velmi pečlivě a svědomitě se připravuje na školení. Dopředu se seznamuje s posluchači, které bude školit. Jakým směrem má školení vést. Bez problémů zvládá komunikovat se skupinou ale i s jednotlivci. Ze školení s Gábinou jsme si odnesly nové poznatky v plavecké výuce, které můžeme prakticky využít v našich lekcích ale i ve svém vlastním zdokonalování. Naše spolupráce není u konce. Určitě nás čeká ještě mnoho zajímavých témat v oboru plavání.

méně

Gábinu jsem osobně poznala v létě 2013 a její výuka plavání metodou Swim Smooth mě velice zaujala. Když jsme plánovali školení pro trenéry našeho klubu, oslovila jsem právě ji. Školení proběhlo na jaře tohoto roku ...

více
Gábinu jsem osobně poznala v létě 2013 a její výuka plavání metodou Swim Smooth mě velice zaujala. Když jsme plánovali školení pro trenéry našeho klubu, oslovila jsem právě ji. Školení proběhlo na jaře tohoto roku, bylo velice přínosné a tak další budou následovat.

Gábina je přátelská, milá a profesionální. Jak školení, tak lekce plavání má důkladně připravené. Je zvyklá s plavci a trenéry během lekce hovořit, ptát se na jejich pocity, názory. Zpětná vazba je pro ni hodně důležitá. Toho si vysoce cením. Metodu Swim Smooth a Gábinu jako trenérku mohu vřele doporučit.

méně

PARTNEŘI