Plavecká škola a oddíl SWIM SMOOTH

facebook youtube phone
Rychlý kontakt:
+420 727 988 955
5 tajných rad pro plavce
V naší publikaci pomůžeme Vám i Vašim dětem zbavit se strachu z potopení hlavy.

 

Suchá příprava

Správná komplexní příprava není "jen" o vodě

Co si představit pod pojmem "suchá příprava"? Jedná se o velice důležitou, avšak velmi často opomíjenou část plaveckého tréninku. Jak nám již sám název napovídá, nejedná se o trénink ve vodě, ale v tělocvičně. Suchá příprava je tak jedním z dílů komplexního systému plavecké přípravy.

Soustředíme se na všestranné cviky pro zdravý vývoj a zároveň na cviky specializované pro plavání. Čeká nás tedy posilování, protahování a kompenzační cvičení v takové podobě, aby kvalita našich dalších plaveckých tréninků byla co nejvyšší. V maximální možné míře také využíváme moderní cvičební prvky a pomůcky jako TRX, hrazda, BOSU, kettbell, overball, gymnastické míče a další.

Koncept suché přípravy je připraven a rozdělen do měsíčních fází, které jsou vytvořeny v souladu s předem stanovenými cíli plaveckého tréninku. 

 

sucho upr

Co Vašemu plavci přinášíme?

  • Plnohodnotný tréninkový servis
  • Posilování a zvyšování dynamiky
  • Učíme plavce vnímat svoje tělo a starat se o něj
  • Eliminujeme vedlejší jevy, které se vyskytují, pokud je trénink pouze "objemový" (tzn. zdravotní problémy, přetrénovannost, apod.)
  • Komplexní tréninkový plán

 

Obecné informace

Kde trénujeme: Samostatná tělocvična v posilovně AXAGYM, 1. patro, Na Poříčí 40, Praha 1

Kdy trénujeme: Každou středu od 17:30 hod. (trénink trvá 60 min.)I. pololetí: 11. 9. – 13. 12. 2017 a  8. – 31. 1. 2018.II. pololetí 12. 2. – 18. 6. 2018

Kdy netrénujeme: O jarních prázdninách 5. a 7. 2. 2018

Kapacita tréninku: Momentálně omezena na 8 plavců (přednost mají ti plavci, kteří se účastní všech závodů a reprezentace oddílu)

Náhrady lekcí: Po domluvě lze nahradit plaveckým tréninkem v době předplaceného členství.

Kdo trénuje: Michal (fitness instruktor)

Cena tréninku: 300 Kč/hod. při pololetním předplatném. Platební údaje naleznete ZDE.

Povinné vybavení: Měkká fitness (sálová) obuv, sportovní oblečení, švihadlo.
 

Naše cvičení z pohledu rodičů

Musím říct, že zpočátku jsem byla vůči lekcím v tělocvičně hned po plavání skeptická. Nejen proto, že už po plavání samotném bývala dcera dost unavená. Ale líbilo se mi, že děti mají cvičení, které přímo posiluje a protahuje části těla, které děti zapojují při samotném plavání. Po půl roce přípravy je jasné, že to byla správná volba – jiný druh pohybu v tělocvičně děti zapojí jiným způsobem, přesto podporuje ve vodě aktuálně trénovaný plavecký způsob. Kromě toho se děti mezi sebou poznají i jinak a podle občasných salv smíchu, které se z tělocvičny ozývají, tam není ani nuda. Díky Gábi za to, že suchou přípravu zavedla – při dnešních 45 minutách tělocviku týdně ve škole jde o smysluplnou aktivitu, přímo podporující děti při plavání. Lenka, maminka Šárky

Rádi byste také podpořili plavání cíleným cvičením na suchu? Tak už jen vyplňte JUNIOR přihlášku kliknutím na odkaz níže a hurá spolu s námi do tělocvičny!

  Přihlásit se na suchou přípravu

Těšíme se na Tebe!

 

 A takhle to vypadá, když trénujeme

 

 

sucho kluci

Chcete vyzkoušet, jak vypadá propracované cvičení bez mučení?

Napište nám na info@swimsmooth.cz nebo na 727 988 955

Těšíme se na Vás! Sledujete nás na Facebooku, ať víte, co se u nás děje.